Žarnos

  Turėdami tokį platų pasirinkimą laistymo žarnų ir tik nedidelius jų išvaizdos skirtumus, kyla pagunda įsigyti pigiausią sodo žarną, kurią galite rasti. Nepaisant to, jog laistymo žarnos turi nedidelių skirtumų, jų charakteristika daro didžiulę įtaką tam, kaip lengva bus naudoti laistymo žarną ir kiek laiko ji tarnaus. Geriausios laistymo žarnos rinkoje tarnaus Jums nuo penkerių iki 10 metų. Deja, dauguma žmonių, perka žemesnės kokybės žarnas ir to pasekoje tenka kasmet jas keisti dėl įtrūkimų ar per didelio nusidėvėjimo. Nors yra keletas problemų, kurias galite ištaisyti, prasmingiau būtų įsigyti kokybišką sodo žarną. Jei jau investavote į laistymo žarnos vėžimėlį ir purkštukus, prasminga investuoti ir į kokybišką žarną, ar ne? Tinkamiausią laistymo žarną galite pasirinkti atsižvelgiant į tai, kam laistymo žarna bus naudojama ir kaip dažnai ruošiatės ją naudoti.

  Pasirinkimas

  Pirkdami laistymo žarną, turite atsižvelgti į keletą veiksnių. Idealiu atveju jūs nusipirksite vieną laistymo žarną ir ji Jums tarnaus dešimtmetį. Todėl perkant svarbu atsižvelgti į visus veiksnius.

  Ilgesnė žarna, ne visada yra geresnė. Dėl to turite apsvarstyti, kokio ilgio laistymo žarna jums reikalinga. Jei įsigysite ilgą laistymo žarną, ji bus sunki ir gali kilti problemų dėl jos sandėliavimo, todėl dauguma sodininkų renkasi nuo 20 iki 30 metrų ilgio žarnų, tai ko gero patraukliausias variantas. Tačiau nutinka taip, kad kartais reikia ilgesnės žarnos, todėl šioje vietoje verta pagalvoti ar Jums tikrai verta imti ilgesnę laistymo žarną? Gal optimalesnis variantas būtų įsigyti dvi laistymo žarnos po 20 ar 30 metrų?
  Žarnos skersmuo. Dažniausiai pasitaikantys laistymo žarnos skersmenys yra 1“ , 3/4″ ir 1/2″. Kokio skersmens laistymo žarną reikia pasirinkti, priklauso nuo to, kokį laistymo plotą Jūs norite palaistyti ir kaip greitai. Kuo didesnis laistymo žarnos skersmuo, tuo didesnis vandens pralaidumas. Jeigu Jums reikia palaistyti tik gėlių krūmelius, vertėtų rinktis mažesnio skersmens laistymo žarną.
  Medžiaga. Jos dažniausiai yra iš trijų medžiagų:
  Vinilas – paprastai jis yra sutvirtintas tam tikro tipo radikalais ir yra pats pigiausias pasirinkimas, tačiau jis nėra toks patvarus kaip kitos medžiagos.

  Guma geriausia medžiaga. Jos atlaiko karštą vandenį, atsparios ultravioletiniams spinduliams bei skilinėjimui, tačiau yra sunkios ir brangesnės.

  Sustiprintos – šios žarnos paprastai yra sutvirtintos tam tikro tipo pamušalu ir yra atsparios plyšimui bei yra neužlūžtančios. Jos taip pat gali atlaikyti aukštesnį vandens slėgį.

  Stiprumas. Sodo žarnai stipris matuojamas atsižvelgiant į kelių sluoksnių laistymo žarna yra bei kokį slėgį atlaiko. Kuo didesnį slėgį tuo didesnė tikimybė, jog laistymo žarna bus atspari įtrūkimams, susidėvėjimui.
  Lankstumas. Svarbu įsigyti lanksčią sodo žarną, kuri užtikrins, kad ji lengvai apeis kampus, ją bus lengva susukti ant laistymo žarnos vėžimėlio ar tiesiog lengviau sandėliuoti.
  Sujungimai. Laistymo žarnos jungtys yra gana svarbus aspektas. Nors daugelis žarnų yra su plastikinėmis jungtimis, jos yra lengviau sulaužomos. Dėl to rekomenduojame pasirinkti metalines jungtis arba geriausiai žalvarines.
  Kokybiška sodo žarna yra kiemo, sodo aplinkos turtas bei estetinis vaizdas. Visada pirmiausia reikia galvoti apie žarnos ilgį. Patartina išmatuoti atstumą nuo vienos sienos krašto (arba kur yra vandens šaltinis) iki visų vietų, kuriose reikės naudoti žarną, tuomet bus lengviau įsivaizduoti kokio ilgio laistymo žarnos prireiks. Taip pat turite žiūrėti į laistymo žarnos storį. Jei naudosite žarną tik kartą per dieną ir neilgai, įsitikinkite, kad išsirinkote patvarią, tačiau ne per daug išleisdami ant itin sustiprintos laistymo žarnos ir didelio pralaidumo.

  Turėdami čia esančią informaciją, galėsite išsirinkti kokybišką sodo žarną, kuri patenkins Jūsų poreikius ir laistymo tikslus. Atminkite, jei dažnai naudojate žarną arba nelygiame reljefe, suraskite ilgaamžiškesnę ir jai siūlomą ilgą garantiją. Tai bus geriausias pasirinkimas Jūsų kieme ir užtikrins, kad žarna ilgai tarnaus ir laistys tiek laiko, kiek Jums to reikės. Tinkamos žarnos suradimas ilgainiui atsipirks ir bus verta Jūsų investicijų.

  Atnaujinama…
  • Krepšelyje nėra produktų.