Hidroforai

    Hidroforai: kas tai?

    Iš esmės tai yra įrenginiai, kurių pagrindinė užduotis – siurbti vandenį iš atitinkamo šaltinio ir sukeliant spaudimą „pristatyti“ jį iki krano. Principas, kaip veikia hidroforai, yra pakankamai paprastas: traukimo variklis įtraukia vandenį į vamzdžius ir išsiplėtimo bakelį, kuriame yra diafragma arba membrana, atskiriančios orą nuo vandens – jam pildantis, jos, didindamos slėgį, ima pūstis. Variklis dirba iki tol, kol pasiekiamas aukščiausias slėgis, nustatytas rėlėje, o tuomet įrenginys automatiškai išsijungia. Leidžiant vandenį, slėgis po truputį krenta – kai jis pasiekia žemiausią rėlėje nustatytą reikšmę, procesas pradedamas iš naujo.

    Neretai kyla klausimų, kas geriau – hidroforas ar giluminis siurblys. Nors antrasis variantas pasižymi gerokai didesniu maksimaliu įsiurbimo aukščiu ir tylesniu veikimu, hidroforai kainuoja gerokai mažiau, o jų įrengimo principas labai efektyvus, paprastas ir nebrangus. Būtent dėl šių priežasčių jie yra ganėtinai populiarus pasirinkimas.

    Koks hidroforas geriausias?

    Sužinojus, kaip veikia ir kam reikalingas hidroforas, beliks išsiaiškinti, kaip jį pasirinkti. Šiuo atveju reikia atsižvelgti į kelis kriterijus:

    • Maksimalus įsiurbimo gylis. Standartinis maksimalus šių įrenginių siurbimo gylis siekia 8-9 metrus, todėl labai plačios pasirinkimo įvairovės neturėsite, tačiau vertėtų įsitikinti, ar tokių galimybių pakaks konkrečioje Jūsų situacijoje. Kitu atveju vietoj hidroforo galima rinktis panardinamą vandens siurblį.
    • Maksimalus kėlimo aukštis. Teigiama, kad patogiam vandens tiekimui yra reikalingas 2 bar vandens slėgis – jį savo skaičiavimuose galima išreikšti 20 m. Prie šio skaičiaus tuomet reikėtų pridėti vandens gylį nuo žemės paviršiaus bei vertikalų atstumą iki aukščiausio taško, kur bus naudojamas vanduo – tuomet išsiaiškinsite, koks kėlimo aukštis Jums yra būtinas.
    • Talpa. Kuo didesnė bus ši talpa, tuo rečiau įrenginiui reikės dirbti, taigi bus užtikrinama tylesnė atmosfera ir retesni slėgio svyravimai.
    • Našumas. Dažnu atveju šis parametras nėra itin aktualus, kadangi hidroforo našumas neretai yra netgi didesnis už visą atitinkame gręžinyje esantį vandenį, kurį ištuštintumėte tik tokiu atveju, jei vandenį leistumėte be paliovos. Tačiau jeigu planuojate naudoti neribotą vandens šaltinį (ežerą, upę ar tvenkinį) ir jį ketinate pasitelkti, pavyzdžiui, laistymo sistemoms, našesnis prietaisas bus šiek tiek patogesnis.
    Atnaujinama…