Paspirtukai

  Elektriniai paspirtukai stipriai sužavėjo viso pasaulio žmones – jie yra nebrangūs ir puikiai tinka tiek pramogai, tiek pigesnei alternatyvai kasdien keliaujant į darbą. Kadangi jie prekyboje išplito jau prieš keletą metų, elektra varomus paspirtukus pradėjo siūlyti įvairūs gamintojai, todėl ir pasiūla yra įvairi – skirtingas dizainas, galia, funkcijų kiekis ir t.t. Todėl nieko keisto, kad daug pirkėjų vis dar nežino, kokį elektrinį paspirtuką rinktis.

  Kokį elektrinį paspirtuką rinktis pagal specifikacijas?

  Kaip ir daugelis įvairių prekių bei įrankių – elektriniai paspirtukai taip pat turi įvairias specifikacijas. Jas reikia rinktis pagal savo poreikius, todėl svarbu atsižvelgti, kur naudosite paspirtukus, kaip dažnai, kaip intensyviai ir t.t. Tad kviečiame susipažinti su svarbiausiomis elektrinių paspirtukų specifikacijomis ir ypatybėmis.

  Svoris

  Tai tikrai aktualu ne visiems, bet, jeigu elektriniu paspirtuku važinėsite į darbą, o jūsų darbovietė yra penktame aukšte, arba dažnai vešitės paspirtuką į keliones, kuriose norėsite apžiūrėti tam tikras vietoves paspirtuku – jo svoris yra gana svarbus. Negana to, reikėtų atsižvelgti ir į tai, ar paspirtukas sulankstomas. Tai taip pat turi didelę įtaką praktiškumui.

  Galia

  Elektrinio paspirtuko galia neparodo, koks yra jo maksimalus greitis. Pavyzdžiui, silpnas paspirtukas važiuojant į kalną gali stipriai sulėtėti. Tuo tarpu, galingesnis paspirtukas turės pakankamai galios, kad galėtų įveikti įkalnę beveik nelėtėjant. Savaime suprantama, didesnė galia reikalauja daugiau energijos, todėl, atitinkamai, ir akumuliatoriaus talpa turėtų būti didesnė.

  Akumuliatorius

  Kuo didesnė akumuliatoriaus talpa, tuo ilgiau jis paspirtuko elektriniam varikliui gali teikti energiją. Tiek elektriniuose automobiliuose, tiek paspirtukuose akumuliatorius yra viena brangiausių detalių, todėl galima pastebėti, kad dviejų tokios pačios galios paspirtukų kaina gali skirtis dvigubai, jeigu jų akumuliatorių talpa stipriai skiriasi. Bet kokiu atveju, jeigu dėl to stipriai nekenčia svoris, verta rinktis kuo didesnės talpos akumuliatorių.

  Padangos

  Jeigu jau kurį laiką ieškote elektrinio paspirtuko, turbūt pastebėjote, kad dažnai skiriasi ratų pločiai ir dydžiai. Pavyzdžiui, elektriniai čioperiai, kuriuos dažnai galima pamatyti kurortiniuose miesteliuose, turi ypatingai plačias padangas, todėl jie puikiai tinka tiek žvyrkeliui, tiek asfaltui. Įprasti elektriniai paspirtukai taip pat gali būti su įvairių matmenų padangomis. Jeigu planuojate juos naudoti parkuose, užmiesčiuose, tada reikėtų vengti mažų ir siaurų padangų.

  Maksimalus leistinas svoris

  Paspirtukas turi būti lengvas ir kompaktiškas, todėl leistinas maksimalus vairuotojo svoris yra ribotas. Maksimali apkrova gali siekti tik 70-80 kg, tačiau yra ir tokių modelių, kurie sukurti atlaikyti ir 120-150 kg apkrovą. Nepamirškite į tai atkreipti dėmesį sprendžiant, kokį elektrinį paspirtuką rinktis!

  Dydis

  Elektrinių paspirtukų dydžių įvairovė nėra didelė – dažniausiai jų matmenys, bendrai tariant, yra vienodi. Skirtumas tik tas, kad paspirtuko vairo aukštis dažnai yra reguliuojamas. Tačiau, elektriniai paspirtukai gali būti suaugusiems arba vaikiški. Vaikams skirti paspirtukai yra gerokai mažesni, dažniausiai skirti vaikams iki 50-70 kg. Jie įprastai yra silpnesni ir nuvažiuoja keletą kartų trumpesnius atstumus vienu įkrovimu.

  Nuvažiuojamas atstumas vienu įkrovimu

  Brangesni paspirtukai įprastai turi didesnės talpos akumuliatorius, o jie leidžia įveikti didesnius atstumus vienu įkrovimu. Vaikiški paspirtukai įprastai gali įveikti tik 8-10 km atstumus. Tuo tarpu, įprasti elektriniai paspirtukai įveikia ir 20, 40 ar netgi 60 km atstumus. Jeigu paspirtuką naudosite tik kelionei į darbą mieste, tada šis aspektas nėra toks svarbus. Vis dėlto, mėgstantiems keliauti tai gana svarbu.

  Atnaujinama…
  • Krepšelyje nėra produktų.