Gulsčiukai ir nivelyrai

  Gulsčiukai ir nivelyrai – nepamainomi daiktai statybose.

  Įvairūs matavimo darbai atliekami su šiais įrankiais. Apžvelkime plačiau, kam naudojami gulsčiukai ir nivelyrai.

  Kas yra nivelyras?

  Tai yra sąlyginai nebrangus optinis, skaitmeninis ar lazerinis matavimo įrenginys, skirtas nustatyti žemės taškų aukščių skirtumams ar nužymėti horizontalius bei vertikalius paviršius. Šis prietaisas yra reikalingas tada, kai reikia atlikti tam tikrus žemės matavimus ar žymėjimus. Taip pat nivelyras gali būti naudojamas ir tada, kai planuojami tam tikri remonto ar apdailos darbai – tam tikrais atvejais yra reikalingas preciziškas aukščio nustatymo tikslumas, tad šis įrenginys tikrai pagelbės atliekant tokius darbus.

  Nivelyrų tipai

  Šiuolaikiniai optiniai nivelyrai yra automatiniai. Dirbant su šiais įrenginiais yra reikalingi du žmonės: vienas turi laikyti matuoklę, o kitas – užrašinėti parodymus. Paprastai optinis nivelyras yra naudojamas darbams lauke – jis praverčia tada, kai yra atliekami aukščių matavimai, aukščių kontrolė statybos aikštelėse, ir t.t. Patalpose optinis nivelyras gali būti naudojamas tada, jei reikia atlikti ir tikslius inžinerinius matavimus. Vieni didžiausių šių nivelyrų privalumų yra nedidelė kaina ir tikslumas, tačiau taip pat svarbu paminėti ir tam tikrus trūkumus – darbui yra reikalingi du žmonės, o dirbti patalpose kartais yra gana nepatogu;

  Skaitmeniniai nivelyrai dažniausiai yra naudojami statybų aikštelėse, kuriose dažnai tenka atlikti daug matavimų. Paprastai kartu yra naudojama liniuotė su skaitmeniniu BAR kodu. Naudojant skaitmeninį nivelyrą taip pat yra reikalingi su žmonės;

  Lazeriniai rotaciniai ar kryžminiai nivelyrai taip pat gali užtikrinti gana aukštą tikslumą. Dažnais atvejais lazerinis nivelyras yra naudojamas įvairių apdailos darbų metu (pavyzdžiui, tada, jei reikia montuoti gipso kartono plokštes, montuoti konstrukcijas, klijuoti plyteles ir panašiai). Palanku yra tai, kad lazerinį nivelyrą yra paprasta naudoti, tai nereikalauja ypatingų specifinių žinių. Skiriami du lazerinių nivelyrų tipai – tai lazerinis gulsčiukas ir rotacinis nivelyras. Lazerinis gulsčiukas gali būti naudojamas vieno žmogaus, viduje gali padėti atlikti įvairius darbus nedidesniems kaip iki 30 m atstumams, tačiau naudojimas lauke gali būti kiek komplikuotas. Rotacinis lazerinis nivelyras taip pat gali būti naudojamas vieno žmogaus, o veikimo nuotolis gali siekti beveik 1000 m. Vis dėlto, tai atsiliepia ir kainai – ji yra didesnė nei kitų nivelyrų.

  Kas yra gulsčiukas?

  Gulsčiukas – matavimo įrankis, skirtas greitai ir tiksliai įsitikinti, kad apdirbamas paviršius yra lygus. Jis gali būti horizontalus ir vertikalus, o plokščiame gulsčiuko korpuse yra stiklinis vamzdelis, užpildytas skysčiu (dažniausiai spiritu ar sieros eteriu). Skystyje yra oro burbulas, kuris juda tarp dviejų linijų nurodydamas, ar paviršius yra lygus.

  Siekiant išsirinkti tinkamą gulsčiuką, atkreipkite dėmesį į jo tipą ir atsižvelkite į reikiamų atlikti darbų pobūdį, nuo to priklausys ir Jūsų gulsčiuko pasirinkimas.

  Atnaujinama…
  • Krepšelyje nėra produktų.