Litavimo įrankiai ir priedai

  Litavimo įrankiai ir priedai naudojami daugelyje sričių. Šiais laikais dauguma medžiagų tarpusavyje yra sulituojamos. Tai gali būti įvairūs metalai ar plastikai. Tam pasitarnauja litavimo įrankiai ir priedai.

  Lituokliai būna gana įvairių rūšių. Vieni jų yra su nichrominiu, kiti su keraminiu kaitintuvu. Lituoklių pasaulyje dar yra žinomi indukciniai, dujiniai ir impulsiniai lituokliai. Visi jie turi išskirtines savybes, kurių kiekviena atskirai praverčia tam tikrais momentais. Kokį lituoklį rinktis priklauso nuo to, kokio galingumo ir kaitrumo prietaisas jums yra reikalingas.

  Kokios yra lituoklių su nichrominiu ir keraminiu kaitintuvu techninės savybės?

  Nichrominiai lituokliai turi nichromo vielos spiralę, per kurią tiekiama nuolatinė/kintamoji srovė. Lituoklio antgalio įkaitimo temperatūrą valdo įmontuotas specialus šilumos jutiklis, kuris tada, kai įrenginys persijungia į darbo režimą, duoda signalą, išjungiantį spiralę. Šios rūšies lituoklio dizainas būna skirtingas, priklauso nuo spiralės tvirtinimo būdo.

  O lituokliai su keraminiu kaitintuvu turi įdiegtus keraminius strypus, kurie elektros įtampos patekimo į juos dėka įkaista. Lituokliais su keraminiais strypais yra giriami už tai, kad labai greitai įkaista, yra patvaresni, todėl ilgiau tarnauja, o jų temperatūros ir galios reguliavimo amplitudė yra labai plati.

  Kas yra žinoma apie indukcinių ir impulsinių lituoklių veikimo ypatumus?

  Indukcinius lituoklius šildo induktyvinė ritė. Jų antgalius dengia feromagnetinė danga, kurioje esanti ritė indukuotų srovių dėka sukuria magnetinį lauką, kuris įkaitina lituoklio šerdį. Dar yra naudojami ir impulsiniais vadinami lituokliai. Jie įkaista iš karto vos tik paspaudžiamas ir šiek tiek palaikomas paleidimo mygtukas. Jų antgaliai per keletą sekundžių pasiekia darbinę temperatūrą. Kai litavimas baigtas, prietaiso mygtukas atleidžiamas ir lituoklis bemat ataušta. Dabartiniai impulsiniai lituokliai turi įdiegtus galios ir temperatūros valdiklius, kurie sudaro sąlygas lituoti tiek labai smulkius, tiek didelius elektronikos komponentus.

  Dėl kokių praktinių priežasčių dujiniai lituokliai yra laikomi labai patogiais naudoti?

  Dujinio lituoklio antgalį šildo deginamų dujų liepsna. Dujos į šį lituoklį pildomos iš įprastinės dujų kasetės. Kadangi dujiniai lituokliai yra visiškai atskiri įrenginiai, juos kuo puikiausiai galima naudoti bet kuriomis sąlygomis, todėl jie yra labai vertinami už šį pagrindinį jų privalumą. Kai dujiniam lituokliui nuimamas antgalis, tada jis gali pasitarnauti kaip įprastinis dujų degiklis.

  Atnaujinama…
  • Krepšelyje nėra produktų.