Oro valytuvai

  Oro valytuvai yra labai specifiniai prietaisai. Vieni žmonės juos naudoja nuolat, o kiti mano, kad jie yra beprasmiai. Teisingo atsakymo nėra vien jau todėl, kad žmonės yra skirtingo jautrumo – kas vienam sukelia alergiją ir astmos priepuolį, kitas net nepajaučia iš viso. Visgi yra 10 pačių svarbiausių priežasčių, kodėl žmonės perka oro valytuvus:

  Alergijos ir astma

  Žiedadulkės ir kiti alergenai žmones dažnai pasiekia oru. Jie tarsi plūduriuoja ore, sukdamiesi oro srautuose, kol juos paliečia ar įkvepia žmogus. Oro valytuvai įprastai turi kelių lygių filtrus, kurie šalina alergenus ir taip bent šiek tiek palengvina alergiškų žmonių dalią. Tiesa, gydytojai perspėja, kad net geriausi oro valytuvai visų alergenų nepašalins. Tačiau pasak gydytojo Normano Edelmano, oro grynintuvas tikriausiai vis tiek yra geriausias dabar egzistuojantis ginklas prieš oru plintančius alergenus. Oru plinta ir dalis gyvūnų odos dalelių bei plaukų, kurie taip pat gali sukelti alergijas. Juos oro grynintuvai taip pat efektyviai šalina, tačiau neturėkite nerealistiškų vilčių – tų plaukų ir dalelių, kurie jau nusėdo ant baldų ar kitų paviršių, joks oro grynintuvas pakelti negali. Galiausiai, įvairūs mikrobai gali sukelti astmos ir kitų kvėpavimo ligų paūmėjimus, o oro grynintuvai padeda sumažinti šią riziką.

  Jūsų namai – didelės taršos zonoje arba šalia privačių namų, kurie šildosi kietu kuru

  Jei aplink jūsų namus vyksta statybos arba jie stovi šalia intensyvaus eismo kelių ar pramoninių pastatų. O gal tiesiog gyvenate privačių namų rajone, kur žiemą intensyviai vyksta šildymas kietu kuru – tokiais atvejais oro valytuvas yra jūsų draugas. Statybų metu kylantys dulkių debesys yra itin pavojingi. Jie yra abrazyvūs ir gali fiziškai pakenkti plaučiams. Tuo tarpu pramoninė veikla ir intensyvus eismas išskiria žalingų dūmų, kurie gali sukelti ir rimtas ligas.

  Nuolatinis nemalonus kvapas

  Nemalonūs kvapai gali kilti dėl pačių įvairiausių priežasčių – nuo kažkur pasislėpusio pelėsio ar pastipusio graužiko, iki gyvūnų kraiko dėžių ir netoliese esančių įmonių. Oro valytuvai šalina nemalonius kvapus – jų filtruose stringa aromatinės dalelės. Nemalonūs kvapai gali būti tokie blogi, kad kai kuriuos žmones ima pykinti, todėl tai daro didelę įtaką gyvenimo kokybei.

  Jūsų namai yra sujungti su garažu

  Jei dažnai esate kambaryje, už kurio sienos yra garažas, jums oro grynintuvas yra tiesiog būtinas. Automobiliai ne tik skleidžia įprastas išmetamąsias dujas, bet ir garuoja, su savimi parsiveža nemažai dulkių. Pačiame garaže tikriausiai nėra prasmės valyti oro, todėl grynintuvą pastatykite gretimame kambaryje.

  Neseniai remontavote namus

  Dažų kvapas mums yra psichologiškai malonus, nes tarsi simbolizuoja naujumą. Tačiau visi šie kvapai, susiję su namų remontu, yra žalingi ar net potencialiai pavojingi. Oro grynintuvai gali padėti pašalinti šiuos kvapus greičiau, kad galėtumėte be pašalinio poveikio džiaugtis atsinaujinusiais namais.

  Namie yra nėščiųjų ar mažų vaikų

  Visi žino, kad besilaukiančias moteris reikia šiek tiek pasaugoti. Įvairūs mikrobai ir bakterijos gali sukelti komplikacijų, kurios gali būti pavojingos ar labai nemalonios. Tuo tarpu mažų vaikų imuninės sistemos dažnai taip pat dar nebūna labai stiprios. Todėl oro grynintuvas yra tiesiog gera mintis.

  Namuose yra chemikalų

  Jei jūsų namai yra pakankamai nedideli ir neturite nuošalios vietos įvairiems valikliams, tirpikliams ir kitiems chemikalams laikyti, jums reikėtų pasirūpinti oro grynintuvu. Jis sumažins kvapus, taip pat padės sumažinti dirginimo tikimybę.

  Kūrenate krosnį ar židinį

  Oro valytuvas negali efektyviai apsaugoti nuo smalkių. Tačiau, jei namus šildote kietu kuru, tikėtina, kad šiek tiek dūmų, pelenų, dulkių ir kvapų pasklinda ir ore. Jie gali įsigerti į baldus, drabužius ar tiesiog nugulti paviršius. Nusėdusių dalelių grynintuvas neišvalys, tačiau iš oro jas pašalinti tikrai gali.

  Dirbate namie

  Šiais laikais nemažai darbuotojų gali dirbti nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad daug žmonių dirba namie. Šaltuoju metų laiku kartais pamirštame apie vėdinimą, todėl ilgą laiką neišeidami praleidžiame uždarose patalpose. Oro grynintuvas gali išvalyti orą ir taip bent šiek tiek prisidėti prie jūsų produktyvumo.

  Tiesiog rūpinatės sveikata

  Ar pasižadėjote šiemet gyventi sveikiau? Ne vienas tyrimas įrodė, kad oro tarša turi didelę įtaką žmogaus sveikatai ir savijautai. Oro valytuvai gali pagerinti oro kokybę jūsų aplinkoje, sumažina infekcijų, alerginės reakcijos riziką.

  Atnaujinama…
  • Krepšelyje nėra produktų.