Motoblokai

  Motoblokai – universalus bei kiek specifiniai įrenginiai, kurie gali būti pritaikyti patiems įvairiausiems darbams atlikti. Jeigu kalbant paprastai, tai motoblokas yra variklį turinti ratuota žemės ūkio technika, kurią galima pritaikyti pačių įvairiausių darbų vykdymui. Pats įrangos pavadinimas sufleruoja apie jo paskirtį bei veiksmingumą. Termine žodis moto simbolizuoja motorizuotą eigą arba variklį, o blokas – modulinę konstrukciją, prie kurios galima jungti įvairius priedus. Kaip tinkamai pasirinkti ir ką žinoti prieš perkant motobloką?

  Kam bus naudingas motoblokas?

  Tai yra klausimas su labai plačia atsakymų gama. Kadangi konstrukcija – koreguojama, su jais renkasi dirbti ir pavieniai sodininkai ir bendrijų ar didesnių plotų teritorijas prižiūrinčios bendrovės. Vėlgi, žvelgiant į situaciją gana paprastai, galime pamatyti, kad motoblokas gali atliksi šias užduotis:

  • Nukasti bulves
  • Arti arba akėti
  • Būti kultivatoriumi
  • Pjauti šieną
  • Šluoti įvairias šiukšles arba stumdyti sniegą
  • Pjauti žolę
  • Su papildoma priekaba motoblokas taps ir vežimu.

  Dėl plačių panaudojimo galimybių motoblokus verta rinktis tiek ūkininkams, tiek sodininkams – mėgėjams arba tam didelę laiko dalį paskiriantiems asmenims.

  Kiek teks sumokėti?

  Kainos gali svyruoti nuo kelių šimtų eurų iki maždaug tūkstančio eurų. Daug kas sako, jog motoblokai tinka tik mažesniam žemės plotui, tačiau galingesni ir didesni įtaisai (kurie, kaip taisyklė bene visad būna brangesni) – puikiai aptarnaus ir didelius žemės plotus. Jūsų išlaidos priklausys nuo poreikių. Jei jie dideli arba ganėtinai išskirtiniai – sumokėti teks kiek daugiau nei tada, jeigu poreikius motoblokui keliate minimalius arba vidutinius.

  Techniniai parametrai

  Tai taip pat yra vienas iš svarbiausių aspektų, į kurį reikia kreipti dėmesį. Tarp techninių charakteristikų išsiskiria darbinis plotas, svoris, galingumas bei komplektacija.

  Darbinis plotas nusako, kokį žemės ar lauko plotą vienu metu aptarnaus įrenginys

  Svoris – ar lengva bus aptarnauti motobloką, ar jis bus mobilus ar galima nesunkiai jį perkelti iš vienos vietos į kitą

  Galingumas – kaip našiai dirbs įrenginys

  Komplektacija – kokius darbus bus galima atlikti be papildomų priedų pirkimo

  Prie įrenginio aprašo paprastai būna paminėti priedai bei įtaisai, kurie galimi montuoti papildomai. Pagal technines charakteristikas sau naudingą įrenginį ras (arba bent paiešką susiaurins) ūkininkai, sodininkai, smulkia daržininkyste ar įvairių kultūrų kultivavimo veikla užsiimantys asmenys.

  Svarbu žinoti

  Patariama rinktis galingesnius nei 3-3,5 AG galingumo variklio motoblokus, jeigu dirbti reikės su didesniu nei 8-10 arų žemės lauku. Mažesnio galingumo motoblokai paprasčiausiai reikalaus daug daugiau darbo.

  Jeigu dirbate prie smėlio arba lengvo juodžemio – sunkus įrenginys klimps, reikės daug jėgų ir laiko, kad darbas būtų išbaigtas. Tokiu atveju reikės gudrauti su padangomis arba rekomenduojama rinktis lengvesnį įrenginį (sveriantį ne daugiau nei 50kg). Molio pilnas arba bet koks kietas gruntas tikrai atlaikys ir pusantro šimto ar net daugiau kilogramų sveriantį įtaisą.

  Įtaiso sunkumas taip pat neretai nusako, kad po to, kai plotą „praeisite“ su motobloku – nebereikės papildomų darbų. Sunkus įrenginys prisispaudžia prie žemės ir nieko daugiau daryti nebereikės. Su lengvesniu prietaisu tai gali tapti gana įkyriu papildomu darbu.

  Atnaujinama…
  • Krepšelyje nėra produktų.