Suvirinimo įranga

  Suvirinimas iš esmės yra dviejų medžiagų, tokių kaip plienas, aliuminis, žalvaris ar nerūdijantis plienas, lydymas ir jų sujungimas. Suvirinimo įranga atsakinga už visą šį procesą. Yra keletas skirtingų būdų, kaip sujungti metalus juos virinant – tai priklauso nuo gaminio tipo, kurios aptarsime šiek tiek žemiau. Tačiau visų jų esmė yra ta pati: suvirinimo zonoje energija yra paverčiama šiluma, todėl metalai lydosi, susilieja ir susijungia.

  Suvirinimo aparatai su glaistytais elektrodais (MMA)

  Labai dažnai tiesiog „svarkėmis“ vadinami virinimo aparatai yra vieni populiariausių. Jų veikimo principas itin nesudėtingas: tarp glaistyto elektrodo ir virinimo metalo sukuriamas elektros lankas, kuris tirpdo abi šias medžiagas. Taip jos susijungia tarpusavyje, o tirpstant elektrodo glaistui, susikuria apsauginės dujos ir šlakas.

  Suvirinimo įranga su nelydžiu elektrodu apsauginėse dujose (TIG)

  Tai – kur kas modernesnis ir „švaresnis“ aparatas. Tam, kad procesas vyktų sklandžiai, šiuo atveju pasitelkiamos argono ar kitos, nuo konkrečios medžiagos priklausančios apsauginės dujos. Elektros lankas šį kartą susidaro tarp lydomo metalo ir volframo elektrodo.

  Suvirinimo aparatai su lydžiu elektrodu apsauginėse dujose (MIG)

  Šie įrankiai dar gali būti vadinami pusiau automatiniais. Proceso metu, apsauginių dujų aplinkoje elektros lankas susidaro tarp lydžios vielos ir virinamo metalo. Šiuo atveju galima rinktis tiek intertines, tiek aktyviąsias dujas, ar jų mišinį – pavyzdžiui, anglies dioksidą, sumaišytą su argonu.

  Labai dažnai prekyboje pastebimas inverterinis suvirinimo aparatas, todėl kyla klausimas, ką tai reiškia. Iš esmės inverteris yra elektroninė įtampos reguliavimo sistema. Tuo paremtas ir inverterinio suvirinimo aparato veikimo principas: jis konvertuoja kintamos srovės maitinimą į mažesnę ar didesnę. Šiam procesui pasitelkiami elektroniniai komponentai, o ne didžiulis transformatorius, todėl tokie suvirinimo aparatai yra gerokai lengvesni, kompaktiškesni ir netgi efektyvesni. Būtent dėl šių privalumų rinkoje dominuoja būtent inverteriniai suvirinimo aparatai, o transformatoriniai modeliai laikomi kiek atgyvenusiais.

  Atnaujinama…
  • Krepšelyje nėra produktų.