Vaikams

  Vaikams žaidimai lauke suteikia daug džiaugsmo, o tuo pačiu tai yra sveikatos stiprinimo priemonė.

  Kas gali būti smagiau už nuotaikingus ir linksmus žaidimus su bendraamžiais ar visa šeima lauke? Žaidimai lauke suburia bendraminčius, sukuria smagią nuotaiką, plečia akiratį, lavina atmintį, mąstymą ir reakciją. Žaisdami vaikai mokosi laikytis nustatytų taisyklių, priimti sprendimus, lavina vaizduotę, juda ir sportuoja. Didelę reikšmę taip pat turi ir emocinis pasitenkinimas, kuris sukuria bendrystės jausmą žaidžiant komandoje.

  Lauko žaidimai ­­– ne tik smagi, bet ir be galo naudinga veikla. Vaikų raidos specialistai išskiria trejopą žaidimų lauke naudą: fizinę, emocinę ir socialinę. Pirmiausia, fizinė nauda. Kitaip nei dažnai manoma, fizinis aktyvumas ugdo ne tik stambiosios motorikos įgūdžius – lygiai tiek pat šie žaidimai naudingi ir smulkiajai motorikai. Pavyzdžiui, nuo trejų metų vaikai mokosi vienu metu įdarbinti ir regą, ir rankų judesius, todėl gali imtis ne tik verti karoliukus ant vielutės, bet ir gaudyti kamuolį. Akių-rankų koordinacija taip pat gali būti ugdoma žaidžiant kamuoliu, raketėmis ar metant žiedus. Fizinei sveikatai ne ką mažiau palankus ir pats judėjimas: aktyvus laisvalaikis sumažina nutukimo tikimybę, gerina kraujotaką, stiprina raumenis.

  Antra, žaidimai lauke svarbūs ir emociniam augimui. Nepaisant to, kad esate šalia, buvimas lauke vaikams suteikia laisvės jausmą ir ugdo pasitikėjimą savimi. Tai tiesiogiai veikia ir smegenis – daugiau lauke žaidžiantys vaikai greičiau įgija organizacinius ir problemų sprendimų įgūdžius. Žaidimai lauke padeda įdarbinti ir visus pagrindinius pojūčius, todėl gerinami ir sensoriniai įgūdžiai.

  Galiausiai, lauko žaidimai yra tiesiogiai susiję su socializacija. Leisdami vaikams žaisti lauke per šiokį tokį atstumą, vaikams rodome pasitikėjimą jais, o tai stiprina tarpusavio ryšį su tėvais. Aktyvi veikla lauke leidžia sutikti ir kitų vaikų, taigi, lavinami komunikacijos įgūdžiai ne tik tarp tėvų, bet ir tarp bendraamžių.

  Viskasaplinkai.lt svetainėje išsirinksite daiktus skirtus vaikams žaisti lauke. Nudžiuginkite savo mažuosius vaikų žaidimo aikštele ar nameliu.

   

  Atnaujinama…
  • Krepšelyje nėra produktų.