Oro drėkintuvai

  Patalpose sausas oras dažniausiai būna žiemos metu, kai šildymas veikia visu pajėgumu. Vėdinimo metu iš lauko paimamas šaltas oras savyje turi labai mažai drėgmės, o laukan išvaromas šiltas oras yra kur kas drėgnesnis. Taip yra todėl kad šiltas oras gali pernešti kur kas daugiau vandens garų. Kuo didesnis vidaus ir lauko temperatūrų skirtumas, tuo oras patalpose tampa sausesnis. Žmogui komfortabilus santykinis drėgmės lygis yra 50%, tačiau žiemos metu jis dažna nesiekia net 30%. Todėl į pagalbą ateina oro drėkintuvai.

  Dėl sauso oro džiūsta ir skauda akis, sausėja ir pleiskanoja oda, džiūsta burna ir nosies gleivinė, prastėja miegas. Be to, esant sausam orui, kur kas lengviau peršalti ar susirgti gripu. Gripo virusai, bakterijos ir mikrobai sausame ore išgyvena ilgiau ir akių lygyje sklando ilgesnį laiką. Taip sausas oras skatina gripo virusų ir bakterijų perdavimą. Patalpoje esant optimaliai drėgmei kondensato ir vandens lašeliai ore prilimpa prie virusų bei bakterijų ir traukia juos žemyn. Sveikas ir optimalus drėgmės lygis ne tik pakankamai drėkina burnos ir nosies gleivinę, taip stiprindamas jos gynybinius sugebėjimus prieš virusus, tačiau ir mažina jautrumą infekcijoms. Optimali patalpų oro drėgmė mažina oro užterštumą dulkėmis, žiedadulkėmis ir kitomis dalelėmis. Tie, kas alergiški užterštam orui, gali atsipalaiduoti ir giliai įkvėpti

  Oro drėkintuvai gali užtikrinti komfortiškas oro sąlygas vidaus patalpose. Tačiau kaip pasirinkti drėkintuvą kuris kokybiškai atliktų paskirtą funkciją, ilgai tarnautų ir nereikalautų daug priežiūros?

  Šiuo metu pasaulyje sparčiai populiarėja šaltų garų tipo oro drėkintuvai. Šio tipo drėkintuvai yra mažai išrankūs naudojamo vandens kalkėtumo lygiui ir puikiai tinka naudojant minkštintą vandenį. Naudojant šaltų garų oro drėkintuvus namuose ant baldų nesikaupia kalkių nuosėdos, ventiliatoriai drėgmę paskleidžia po visas atvirai laikomas patalpas, patalpose nesukuriama migla, pasižymi mažomis elektros energijos sąnaudomis ir lengva priežiūra.

  Sekanti kategorija – ultragarsiniai oro drėkintuvai. Šio tipo drėkintuvai jau ilgą laiką gali save vadinti populiariausiais pasaulyje, tačiau labai retas ultragarsinis drėkintuvas iš tiesų gerai atlieka savo funkciją ir pasižymi patikimumu. Naudojant ultragarsinį drėkintuvą ant baldų gali atsirasti baltos dulkės, o tai iš tiesų yra kalkės. Tačiau yra modelių, kurie turi ypatingai gerą vandens nukalkinimo filtrą, kuris beveik panaikina šią problemą.

  Trečia oro drėkintuvų kategorija – oro plovyklės. Šio tipo drėkintuvai nėra neišrankūs vandenyje esančiam kalkių kiekiui, yra taupūs elektros energijos sąnaudų atžvilgiu ir ventiliatoriaus dėka paskleidžia drėgmę po visas atvirai laikomas patalpas. Oro plovyklės papildomai atlieka ir dulkių surinkimo funkciją, dėl ko juos reikia dažnai valyti.

  Atnaujinama…
  • Krepšelyje nėra produktų.