Laistymo siurbliai

  Laistymo siurbliai ir jų darbas – svarbūs daugumos nuosavų namų ir teritorijų gerbūviui užtikrinti. Ši sistema palaisto veją, gėles, kitus augalus bei drėkina dirvą, kad ant jos viskas geriau augtų. Laistymo sistema leidžia užtikrinti tai, kad patalpas, namus ar kitą erdvę suptų graži aplinką. Sistemos šerdis – laistymo siurbliai. Štai keli patarimai, kaip tinkamai pasirinkti vandens siurblį laistymui.

  Vandens tiekimo šaltinis

  Visų pirma, tai siurblio pasirinkimui įtaką daro ir vandens šaltinis. Labiausiai tikėtina, kad siurblys laistymui bus išcentrinis, tačiau renkantis tikslesnį modelį, būtų gerai žinoti daugiau apie pačio vandens charakteristiką. Reikėtų žinoti vandens pH, druskingumą bei kompoziciją, mat vienų siurblių sudedamosios dalys yra geriau apsaugotos nuo pvz., druskų, o kitų – mažiau. Jeigu gruntinis vanduo yra neutralus, tada skirtumo per daug nėra.

  Debitas, vandens kėlimo aukštis ir slėgis

  Trys parametrai, kurie svarbūs bet kurio siurblio pasirinkimui yra:

  • Debitas arba vandens pralaidumas (dar vadinamas našumu, matuojama litrais per minutę arba kubiniais metrais per valandą);
  • Vandens slėgis (matuojamas barais, metrais, vienas baras apytikriai lygus dešimčiai metrų);
  • Vandens kėlimo aukštis (atstumas nuo vandens šaltinio paviršiaus ir aukščiausio laistymo sistemos taško)

  Įvertinus šiuos dydžius galima tinkamai rinktis siurblį.

  Įsiurbimo vamzdis

  Rekomenduojama rinktis storesnio skersmens įsiurbimo vamzdį, ir visiškai nesvarbu kokiai paskirčiai pasirinktas siurblys, storesnis įsiurbimo vamzdis leidžia siurbliui „mažiau vargti“, mat sumažėjęs įsiurbimo pasipriešinimas reikalauja mažiau galios, norint siurbti ir pumpuoti vandenį. Dėl šios priežasties siurblys gali veikti ilgiau ir patikimiau.

   

  Atnaujinama…
  • Krepšelyje nėra produktų.