Rankiniai purkštuvai ir purškimo įrenginiai

    Sode ir darže neįmanoma išsiversti be sodo purkštuvų, nes jie padeda palaikyti nuolatinę drėgmę. Rankiniai purkštuvai ir purškimo įrenginiai skirti  pasirūpinti sodo veja, gėlynais, kita augmenija. Tik prieš pasirenkant juos reikia apsispręsti, kokio tipo purkštuvas geriausiai atitinka jūsų poreikius.

    Kokių rūšių purkštuvai yra pateikiami rinkoje?

    Sodininkai ir daržininkai gali rinktis pumpuojamus, rankinius, arba akumuliatorinius sodo purkštuvus. Rankiniai purkštuvai ir purškimo įrenginiai nedidukai, su jais nebūna sunku prižiūrėti nedidelius gėlynus. Šie prietaisai yra sudaryti iš nedidelio plastikinio indo ir įmontuoto siurblio, kurio slėgis reguliuojamas rankiniu būdu. Jų bendras tūris įprastai neviršija dviejų litrų, todėl jie neišvargina rankų.

    O akumuliatoriniai purkštuvai yra vertinami už tylų veikimą ir darbo spartą. Kai kurie iš jų be pertraukos gali dirbti net aštuonias valandas. Aišku, tokio purkštuvo reikia, jei turite didelį sodą ir daržą prie jo. Jei turite įsigiję nedidelį pumpuojamą purkštuvą, jį kuo puikiausiai galite naudoti ne tik purkšdami chemikalus, bet ir paprastą vandenį, kai norėsite tik sudrėkinti augalų lapus. Šio tipo purkštuvai įprastai būna ne tik dviejų litrų talpos, bet ir truputį didesni.

    Kaip tinkamai naudoti ir prižiūrėti sodo purkštuvą?

    Kad sodo purkštuvų naudojimas nesukeltų nemalonumų ir pavojaus sveikatai, būtina laikytis pagrindinių saugumo taisyklių. Purkšdami ant augalų chemikalus visada mūvėkite apsaugines pirštines, o akis būkite pridengę apsauginiais akiniais. Jei lauke pučia smarkesnis vėjas, purškimo darbus verta atidėti kitam kartui. O jeigu vėjas silpnas, visada purkškite pavėjui, kad chemikalai nepatektų ant veido, kitų tinkamai nepridengtų kūno vietų.

    Kiekvieną karta po purkštuvo naudojimo, jį rūpestingai išplaukite. Be to, prieš imdami naudoti chemines priemones, atidžiai susipažinkite su jų instrukcija. Po darbo sodo purkštuvą laikykite vėsioje, tačiau ne šaltoje vietoje, nes nuo šalčio atitinkamos purkštuvo dalys gali suskilti. Po sezono purkštuvą labai atsakingai išvalykite ir nusausinkite. Jei dirbate su akumuliatoriniu purkštuvu, po kiekvieno darbo nepamirškite pakrauti jo bateriją, taip garantuodami jos ilgaamžiškumą.

    Atnaujinama…